Komplekt – kaks painutatud vineerist tiigipuuspooniga kaetud söögitooli. Sujuvalt istmest seljatoeks kaarduv puitosa on kinnitatud seest õõnsate ning seetõttu kergete metalljalgade külge dekoratiivsete messingneetidega. Need graatsilise disainiga toolid on renoveeritud, säilitades nende välimuse ning olemuse võimalikult algupärasena. Nii puidu kui metalli pinnal võib leida väikseid karakterit lisavaid kriime ja täkkeid. Ühe tooli seljatoe taga on ümmargune tumedam laik – sealt eemaldasin ammu aega tagasi kleebitud kleebise ja kuna päike pole sinna alla pääsenud, siis nüüd ongi see koht veidi tumedam. Neid õhulise disainiga toole on võimalik ruumi säästmiseks ka üksteise peale ladustada. Tootjamärgised puuduvad, kuid tõenäoliselt on tegemist Skandinaavia päritolu retrotoolidega.
Painutatud vineeri valmistatakse vormi surutud õhukeste puitlehtede ehk spoonide kokku liimimise teel. Spooni kihtide arv sõltub detaili paksusest ning kihid asetatakse üksteise suhtes ristikiudu, mis annabki vineerile iseloomuliku triibulise serva.
Painutatud vineeri on mööbli valmistamiseks kasutatud juba aastasadu, kuid suuresti aitas selle populaarsuse kasvule kaasa Soome disainer Alvar Aalto, kes 1930ndatel kasutas seda materjali mitmete oma ikooniliste mööbliesemete loomisel.
Järgnevatel aastakümnetel lisandus veel kuulsaid disainereid, kes panustasid oma loominguga painutatud vineeri populaarsuse kasvu, sh Marcel Breuer, Charles Eames, Eero Saarinen ja Arne Jacobsen. Mitmed mudelid on siiani tootmises ning paljude lemmikud üle maailma.
Eesti kontekstis tulevad muidugi kohe meelde Lutheri vabriku ning hiljem Tallinna Vineeri- ja Mööblikombinaadi painutatud vineerist esemed.