Painutatud puidust tool Gemla Möbler AB (Rootsi) mööblivabrikust. Nõtke disainiga tumedaks peitsitud ja lakiga kaetud tooli puitosade viimistlus on algupärane. Iste ja seljatugi on saanud uue pehme polstri ning villase klassikalise kalasaba mustriga kattekanga. Vanusest ja kasutusest tulenevalt esineb puidu pinnal mitmeid karakterit lisavaid kosmeetilisi kriime ja täkkeid.
Kuigi painutatud puitmööbel tundub minimalistlik ja kaasaegne, pärineb selle valmistamistehnoloogia edulugu juba 19. sajandist.
1850. aastatel hakkas Saksa-Austria kapitootja Michael Thonet Viinis katsetama toolide valmistamist ümaratest kasepuust pulkadest, mis on kuuma auru abil plastiliseks muudetud ning vormidesse painutatud. Tema tööst sai revolutsiooniline disainiarendus ning tema väljatöötatud tehnoloogilisi meetodeid kasutatakse laialdaselt tänapäevani.
Puidu painutamine võimaldas tänu läbimõeldud kumerustele tooli istet, selja- ning käetugesid ergonoomilisemalt kujundada. See muudab tooli tervikuna mitte ainult esteetiliselt atraktiivseks vaid ka inimese keha jaoks mugavamaks.
Michael Thoneti kõige kuulsam tool, mis on tuntud ka kui “toolide tool”, kannab nime Model 14 ning see pärjati 1867. aasta Pariisi maailmanäitusel kuldmedaliga.
Kuna painutatud puitmööbel oli kerge, mugav ja odav, samuti tugev ja graatsiline, kasutati seda laialdaselt klubides, hotellides, kauplustes ja restoranides ning see ei ole oma populaarsust siiamaani kaotanud.