Suur kristallvaas Strömbergshyttan

34,00 

Suur ja raske kristallvaas Strömbergshyttan klaasikojast Rootsis. Veidi karikat meenutav vaas seisab koonusekujulise täismass jala peal. Ovaalse vormiga vaasi ülemine serv on lootsiku kujuliselt kaarjas. Vaasi autoriks peavad mõned allikad Asta Strömberg´i teised jälle Gunnar Nylund´i, kes olid mõlemad klaasivabriku disainerid.

Strömbergshyttan asutati 1876. aastal ja seda kutsuti Lindforsi klaasitehaseks kuni selle nime muutmiseni 1933. aastal. Nimi muutus Lindforsist Strömbergshyttaniks, kui Orreforsi endine juht Edward Strömberg ostis ettevõtte 1933. aastal. Koos oma poja Ericuga , mõtles ta välja viisi, kuidas toota sinakas-hõbedase tooniga klaas, mis sai Strömbergshyttanile omaseks. Suurema osa klaasist kujundasid Gerda ja Asta Strömberg. Ettevõte jäi Strömbergide perekonda 1976. aastani, mil see müüdi Orreforsile. Müümise põhjuseks oli 1973. aastal toimunud tõsine tulekahju, mis viis klaasitehase rahalistesse raskustesse. Orrefors sulges Strömbergshyttani klaasitehase 1979. aastal. Enamik Strömbergshyttani toodetel on märgitud kas Strömbergshyttan või Strömberg, vahel ka tootmiskood. Esemetel ei mainita aga kordagi disaineri nime.
Ajavahemikul 1954–1967 tegutses Strömbergshyttanis disainerina Gunnar Nylund, keda tunti peamiselt Rörstrands Porslinsfabriki disainerina. Teised disainerid vabriku hilisematel aastatel olid veel Rune Strand (1963-68) ja Anders Solfors.

Laost otsas

Lisainfo
Mõõtmed 11 × 7,5 × 33 cm
Seisukord

Väga heas seisus.

Tarne

Tellimuse transport Smartposti pakiautomaati maksab 4 EUR. Järeletulemisega NaguMuiste e-poe laost Tallinnas 0 EUR.

Tootekood: G101229131 Kategooria: Sildid: , , , ,
Uuendan…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.