NaguMuiste e-poe müügitingimused

Seisuga 01.07.2022

1. Üldsätted

1.1. Käesolevad e-poe müügitingimused (edaspidi: tingimused) kehtivad toodete ostmisel internetiaadressil www.nagumuiste.eu. Toodete müüja on NaguMuiste OÜ (edaspidi: müüja), aadressil Marati 5, Tallinn 11712 – PÕHJALA TEHAS, Stuudiomaja II. korrus, ruum 207B, registrikood 16179604, tel +372 5884 4889, e-posti aadress . Tingimustega reguleeritakse õigussuhteid, mis tekivad müüja ja e-poest toodete ostja (edaspidi: klient) vahel.
1.2. Müüjal on õigus ühepoolselt muuta kaupade hindu ning e-poe müügitingimusi, avaldades uued tingimused internetiaadressil www.nagumuiste.eu. Tehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtinud tingimused ja hinnad.
1.3. Kliendil on võimalik enne tellimuse esitamist tingimused salvestada ja printida.
1.4. Klient nõustub e-poes tellimuse kinnitamisega tingimustes sätestatuga.
1.5. Kõik www.nagumuiste.eu lehel olevad fotod ja tekstid on kaitstud autoriõigustega, mis kuuluvad NaguMuiste OÜ-le. Lehel oleva materjali omavoliline kopeerimine ja kasutamine on keelatud.
1.6. Tarbijaõigused kehtivad ainult tarbijast kliendile. Vastavalt Tarbijakitseseadusele on tarbija füüsiline isik, kes tegutseb eesmärgil, mis ei ole seotud tema majandus- või kutsetegevusega.

2. Tooted ja nende hinnad

2.1. NaguMuiste OÜ müüb taaskasutatud kodusisustusesemeid, millel puudub tootja poolne garantii. Kasutatud esemetel esineb vähemal või suuremal määral kasutusjälgi – täkkeid, kulumist, värvidefekte jms. Varasemast kasutusest ja vanusest tulenevalt võib e-poe toodetel esineda varjatud puudusi. Müüja annab endast parima toodete täpse seisukorra hindamisel, kirjeldamisel ning tõepäraste fotode tegemisel, sealjuures fotod on osa toote kirjeldusest.
2.2. E-poes kuvatavad tooted on müüja laos olemas.
2.3. Klientidel ei ole võimalik e-poe kaubaga müüja laos tutvuda, välja arvatud juhul, kui eelnevalt on müüjaga kokku lepitud teisiti.
2.4. Kõik e-poes kuvatavad hinnad on esitatud eurodes ja nendele ei lisandu käibemaksu.

3. Kinkekaart

3.1. Kinkekaart on maksevahend, mille müüja väljastab ostjale ja mida saab kasutada NaguMuiste e-poes kaupade eest maksmiseks.
3.2. Unikaalse sooduskoodiga digitaalne pdf-formaadis kinkekaart saadetakse ostja e-posti aadressile ühe tööpäeva jooksul alates ostu sooritamisest. 
3.3. Kinkekaarti saab kasutada maksevahendina NaguMuiste e-poes sisestades ostukorvis kupongi lahtrisse kinkekaardil oleva koodi. 
3.4. Kinkekaardi unikaalset koodi saab kasutada ühe korra. Kui ostusumma on väiksem kinkekaardi väärtusest, siis vahesummat ei tagastata. Kinkekaarti ei saa kasutada kaupade eest tasumiseks mitmes osas ja kinkekaart ei laiene ostukorvi tarnspordi hinnale. Kui ostusumma on suurem kinkekaardi väärtusest, siis on võimalik puuduolev summa ostukorvi kinnitamisel juurde maksta. 
3.5. Kinkekaart kehtib 6 kuud alates kaardil märgitud kuupäevast. Kehtivusaja ületanud ning kasutamata kinkekaarti ei hüvitata ning kinkekaart ei ole vahetatav raha vastu.

4. Tellimuse vormistamine ja kauba eest tasumine

4.1. Tellimus tuleb vormistada läbi e-poe ostukorvi. Klient valib e-poes välja soovitud toote ning lisab selle ostukorvi, vajutades nupule “Lisa ostukorvi”. Ostukorvi lisatud toode on broneeritud 30-ks minutiks.
4.2. Tellimuse kinnitamiseks tuleb kliendil liikuda Ostukorvi lehele: menüüribal vajutada ostukorvi lingile ning sealt edasi vajutada nupule „Vaata ostukorvi“ või „Mine maksma“, misjärel suunatakse klient Tellimuse vormistamise lehele.
4.3. Pärast nõutud andmete sisestamist ja transpordivaliku tegemist kinnitab klient tellimuse vajutades „Kinnitan ja maksan“ nupul. 
4.4. Klient tasub toote eest kas pangaülekandega kahe tööpäeva jooksul või koheselt müüja lepingupartneri Maksekeskus AS vahendusel Eesti pangalinkide abil ühes järgmistest pankades: Swedbank, SEB, LHV, Luminor, Coop ja Pocopay ning kinnitab müüjale makse vajutades nupul “Tagasi kaupmehe juurde”. Tasumine toimub väljaspool e-poodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Maksekeskus AS turvalises keskkonnas. NaguMuiste OÜ on isikuandmete vastutav töötleja ja edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. 
4.5. Pärast toote eest tasumist saadab e-pood kliendi e-postile tellimuse kinnituse.
4.6. Klient kohustub tellimuse vormistamisel esitama tellimuse täitmiseks vajalikud, tõesed andmed.
4.7. Müüja ei vastuta tellimuse täitmisel kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tingitud täitmise võimatuse või mistahes sellest tulenevate tagajärgede eest.
4.8. Müüjal on õigus loobuda tellimuse täitmisest kui tekib kahtlus müüjale esitatud andmete õigsuses ja headele tavadele mittevastava käitumise puhul.
4.9. Müügileping loetakse sõlmituks ja tellimuse täitmist alustatakse peale seda kui klient on tellimuse eest tasunud. 
4.10. Kuni tellimuse täieliku tasumiseni kuulub kaup müüjale.
4.11. E-poes tellimust vormistades, kinnitab klient, et ta on tutvunud müügitingimustega ja on nendega nõus.
4.12. Juhul, kui klient esitab tellimuse, kuid ilmneb, et toode müüjal puudub, ei saa e-pood sellisel juhul tellimust täita. Antud olukorras tagastatakse kliendile kogu ostusumma ühe tööpäeva jooksul peale toote puudumise selgumist.
4.13. Müüjal on õigus loobuda tellimuse täitmisest kui tehnilise vea tõttu oli e-poes kuvatud toote hind ekslik.
4.14. Pangaülekandega maksmisele kuuluvad tellimused, mis ei ole tasutud kahe tööpäeva jooksul, lähevad tühistamisele.

5. Toodete kohaletoimetamine ja/või üleandmine

5.1. NaguMuiste e-pood kasutab klientidele tellimuste edastamiseks Eesti siseseid Smartposti pakiautomaate. Võimalikud kohaletoimetamise või toote üleandmise valikud koos hinnaga on välja toodud ostukorvis. Klient kinnitab tarneviisi enne ostukorvi eest tasumist.
5.2. Kauba saatekulud kannab klient välja arvatud juhul, kui toote juures või ostukorvis on märgitud teisiti.
5.3. Tellimus postitatakse või edastatakse kullerile 1-5 tööpäeva jooksul, välja arvatud eriolukorrad, millest teavitatakse klienti esimesel võimalusel. Antud perioodile lisandub aeg, mis teenuse osutajal kulub saadetise kliendini toimetamiseks. E-pood ei ole vastutav paki- ja kullerteenuse osutaja tarneaegade pikkuse eest.
5.4.Tulen ise järele“ tarneviisi puhul saab klient kauba kätte eelnevalt kokkulepitud ajal NaguMuiste OÜ laost aadressil Marati 5, Tallinn 11712 – PÕHJALA TEHAS, Stuudiomaja II. korrus, ruum 207B.
5.5. Klient kohustub tellitud kaubale, mille tarneviis on „Tulen ise järele“, järele tulema 14 päeva jooksul.
5.6. Kui toote juures või ostukorvis ei ole saadaval tarneviisi „Tulen ise järele“, siis ei ole kliendil võimalik tellimusele E-poe lattu järele tulla.
5.7. Tellimuse kohaletoimetamise tasu võib muutuda vastavalt hinnakirja muutustele. 
5.8. Klient kohustub koos tellimuse kinnitamisega järgima tellimuses ning müügitingimustes kirjas olevaid müüja poolseid juhiseid kauba kätte saamiseks või tarnija poolt kliendile saadetud vastavaid juhiseid tellimuse kätte saamiseks. Vastasel juhul tekib müüjal õigus müügilepingust taganeda.

6. Tellimuse tagastamine

6.1. Tarbijast kliendil on õigus tellimusest taganeda 14 päeva jooksul ja tooted müüjale tagastada. Nimetatud 14-päevane tähtaeg algab alates hetkest, mil klient või tema poolt määratud isik tellimuse kätte saab.
6.2.
Tellimust saab tagastada läbi paki- ja kullerteenuse osutaja või tarneviisi „Tulen ise järele“ puhul 
eelnevalt kokkulepitud ajal NaguMuiste OÜ lattu aadressil Marati 5, Tallinn 11712 – PÕHJALA TEHAS, Stuudiomaja II. korrus ruum 207B. Aja kokkuleppimiseks tuleb helistada e-poe telefonile +372 5884 4889 või kirjutada .
6.3. Tellimuse tagastamise kulud kannab klient välja arvatud juhul kui kohale toimetatud kaup erines tellitust.
6.4. Tellimuse tagastamiseks tuleb ära täita ning saata tagastusvorm e-postiga aadressile . Vorm on allalaetav müüja veebilehelt.
6.5. Müüjale saabunud tagastusi aktsepteeritakse üksnes koos tagastusvormiga. 
6.6. Tellimus tuleb tagastada samas pakendis, mille sees müüja kauba kliendile saatis või üle andis.
6.7. Tagastatav tellimus ei tohi olla kahjustunud ja ükski eseme päritolule viitav silt või märge ei tohi olla eemaldatud. Tagastamisele kuuluva eseme seisukorra halvenemisel või eseme päritolule viitava info hävitamisel vastutab klient asja väärtuse vähenemise eest. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks nii nagu see on lubatud tavapäraselt poes.
6.8. Müüja tagastab kliendile ostusumma koos postikuluga 14 päeva jooksul alates taganemisavalduse kättesaamises. Müüjal on õigus raha tagastamisega viivitada seni, kuni klient on asja tagastanud või esitanud tõendi, et ta on selle asja tagasi saatnud. Tagastus toimub samale arvelduskontole, millelt klient tagastatava tellimuse eest tasus.
6.9. Kui klient taganeb tellimusest osaliselt, siis toimub transpordikulude tagastamine proportsionaalselt, vastavalt tagastatud kauba hulgale kogu tellimusest.

7. Pretensioonide esitamine ja vastutus

7.1. Juhul, kui müüja oma kohustusi rikub, on kliendil õigus nõuda kohustuse täitmist, keelduda oma võlgnetava kohustuse täitmisest, nõuda kahju hüvitamist, hinna alandamist, rahalise kohustuse täitmisega viivitamisel viivist või taganeda lepingust. 
7.2. Müüja vastutab ostetud toodetel ilmneva mittevastavuse eest 2 aasta jooksul alates toodete kliendile üleandmisest. Tarbijast kliendile kauba müümise korral eeldatakse, et 6 kuu jooksul kauba kliendile üleandmise päevast ilmnenud lepingutingimustele mittevastavus oli olemas asja üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus asja või puuduse olemusega. Klient kohustub müüjat teavitama toodete mittevastavusest hiljemalt 2 kuu jooksul selle avastamisest ehk esitama pretensiooni.
7.3. Pretensiooni saab müüjale esitada e-posti teel aadressile pood@nagumuiste.eu. Pretensioonis tuleb märkida kliendi nimi ja kontaktandmed, pretensiooni esitamise kuupäev, tootel ilmnenud puudus ja esitatava nõude sisu ning lisada ostu tõendav dokument. Müüja vastab kliendi kirjalikule või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis esitatud kaebusele samas vormis 15 päeva jooksul.
7.4. Müüja ei vastuta tellimuse täitmisel kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tekkiva kahju või mis tahes muude tagajärgede eest, sealhulgas kohale toimetamise viivituse eest, kui see on tingitud asjaoludest, mida müüjal ei olnud võimalik mõjutada (vääramatu jõud).
7.5. Müüja ei vastuta tellitud kauba mittesihipärasest kasutamisest tekkinud kahjude eest.
7.6. Müüja ja kliendi vahel tekkivad vaidlused lahendavad pooled läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on kliendil õigus pöörduda Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametisse (Endla 10a, 10122 Tallinn, www.ttja.ee) ja tarbijavaidluste komisjoni (Endla 10A, 10122 Tallinn, http://www.komisjon.ee) vaidluse kohtuväliseks lahendamiseks või Harju Maakohtusse. Lisaks on kõikidele klientidele avatud e-kauplejatega tekkinud kaebuste lahendamiseks Euroopa Liidu elektrooniline keskkond ODR-platvorm (Online Dispute Resolution ehk veebipõhine vaidluste lahendamine) aadressil http://ec.europa.eu/odr.

8. Kliendi isikuandmete töötlemine

8.1. Müüja töötleb kliendi poolt e-poodi sisestatud isikuandmeid (sh nimi, aadress, e-posti aadress, telefon) eelkõige tellimuste täitmiseks ning kauba kliendile kohale toimetamiseks vastavalt müüja privaatsustingimustele. Privaatsustingimused on igal ajal kliendile kättesaadavad internetiaadressil www.nagumuiste.eu.
8.2. Isikuandmeid kogub töötleb ja säilitab isikuandmete vastutav töötleja NaguMuiste OÜ.
Uuendan…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.