NaguMuiste_maskotid_1

Kaupade päritolu ja eetiline tarbimine

Eesti ja ka kogu maailm seisab silmitsi üha intensiivsemast tootmisest ja suurenevast tarbimisest tulenevate tõsiste keskkonnaprobleemidega. Lineaarne „tooda-kasuta-hülga“ majandusmudel, mis põhineb odaval toormel ja raiskaval tarbimisel, pole enam jätkusuutlik. Vajame uut lähenemist ja seda pakub ringmajandus, kus majandusareng põhineb uutel innovaatilistel tehnoloogiatel ja ärimudelitel, mille aluseks on ressursside ja energia tõhusam kasutamine, toodete korduskasutamine ja jagamine ning materjalide ringlussevõtt.
NaguMuiste e-poes müügil olev kaubavalik koosneb täielikult taaskasutatud esemetest. Tegemist on kas kohalike toodetega või mujalt Euroopast oma tee siia leidnud asjadega. Paljud nendest esemetest on erinevatel põhjustel jõudnud oma elutsükli lõpufaasi ning ilma sekkumiseta oleksid kasutuskõlbmatud. Uue väärtuse või vajaduse loomine olemasolevatele asjadele on samm eetilisema ning keskkonnasõbralikuma tarbimise suunas.

Taaskasutame koos!

Vii e-poe ostu transportimiseks kasutatud pakend sorteerimiskonteinerisse ja vähendame nii tekkivaid jäätmeid. Kui aja möödudes ei leia ostetud ese sinu jaoks enam kasutust, siis aita see uuele ringile ja anna edasi. Sinu vana on teise uus!

Uuendan…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.